Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/tantanac/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

AKP İzmir’i okunmuş suyla kazanacak

Belediyelerinin ürettiği okunmuş “halk” ekmeklerle halkı büyülediği ve bu yolla 12 yıldır girdiği tüm seçimleri kazandığı anlaşılan AKP gözünü şimdi de İzmir’e dikti. Alınan bilgilere göre başta Tahtalı Barajı olmak üzere İzmir’e su veren tüm barajları nefesi kuvvetli partili hocalar aracılığıyla okutacak olan AKP, Haziran genel seçimlerinde İzmir’de birinci olarak çıkmayı ve milletvekilliklerinin çoğunu kazanmayı hedefliyor. Kod adı “Nefes İzmir” olan operasyonun başında ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile eski bakan Binali Yıldırım’ın olduğu öğrenildi.
 
Tehlikeye dikkat çeken gazeteci-yazar-paralelkenar Önder Aytaç “AKP yaptırdığı acem büyüsü ve okunmuş halk ekmeklerle halkı büyüleyip kendine bağlıyor. Çok şükür İzmir’de belediye CHP’li olduğu ve ekmek üretmediği için sıkıntı yok. Ama bu AKP’lilerde oyun bitmez. Pensilvanya’daki derin hocamdan aldığım bilgilere, onun da cinlerinden öğrendiğine göre bu defa son kale olan laik İzmir’i ele geçirmek için ciddi bir hamle yapacaklar. Aman buna fırsat vermeyelim. Hep birlikte İzmir’i aslanlar gibi savunup, kurda kuşa, Tayyip’e yem etmeyelim. İçtiğimiz suya da, ekmek ve süt ürünlerine de dikkat edelim, güvenilir yerlerden almaya çalışalım” dedi.
 
Nitekim Önder’in bu uyarısını ciddiye alan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin talimatı üzerine Tahtalı, Balçova ve Ürkmez Barajları çevresinde devriye gezen zabıta ekipleri, toplam on hoca ile onbeş cinci hocayı suçüstünde yakaladı. Suçlarını itiraf eden hocalar göle okuduklarını ve AKP’nin artık İzmir’i alması için dua ettiklerini, cinci hocalar da seçim büyüsü yaptıklarını, bunun için de hükümetten külliyetli miktarda para aldıklarını söylediler. 
Nefeslerinin çok kuvvetli olduğunun altını çizen cinci hocalar, Aziz Yıldırım’ın da kendileriyle çalıştığını, bu yüzden Galatasaray’ın Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yıllardır yenemediğini üstelik Yıldırım’ı kimsenin deviremediğini belirttiler.
Önder Aytaç’ın açıklamasının doğru çıkıp hocalara suçüstü yapılması üzerine bir basın toplantısı düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da “her ihtimale karşı değerli hemşehrilerimi şehir şebekesinden su içmemeleri konusunda uyarıyorum. Hatta mümkünse Haziran’daki seçime kadar kuyu, tulumba ya da Şaşal suyuyla yıkansınlar” ricasında bulundu. Bazı gazeteciler ise “merak etmeyin Başkanım. Zaten şebeke suyumuz içilecek gibi değil.” dediler.