Charlie Hebdo Analizi

Paris olayında hiçbir yerde duymadıklarınız, görmedikleriniz

Ahali selam, yaklaşın yamacıma yine muhabbetin gözüne gözüne vuracağız.

Son zamanlardaki olaylarla ilgili düşüncelerimi soruyorlar. Bu yazımda kısa kısa güncel konularla ilgili fikirlerimi paylaşacağım ve Paris olayında hiçbir yerde duymadıklarınızı, görmediklerinizi paylaşacağım. Şok olacaksınız o kadar eminim.

HAZIR MISINIZ? NEREDE KALMIŞTIK? GÖRÜŞMELİ NELER OLDU?

En son yazımın konusu Cumhurbaşkanlığı seçimiydi. Objektif olarak bir iletişimci ve ekonometristci gözüyle ölçüp biçmiş ve demiştim ki “ilk turda Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan seçimi alır ve çatı adayın damına kar yağar.” öylede oldu. Yani “Başkanlık sistemi” aramıza hoşgeldi :)) Tebrik ederim. Cumhurbaşkanımız hayırlı olsun.

“KURUDUKÇA SULA, YEŞERDİKÇE BUDA”

Sonra IŞID diye bir örgüt çıktı; ortalığı karıştırdı. Herkes örgütü ve yaptıklarını günlerce konuştu. Kısa öz konuşacağım bu tip örgütlerin adı değişir, yapılmak istenen hep aynıdır. Bu örgütler üst akıl tarafından kullanılır. İstedikleri konularda verirler coşkuyu insanlara , zavallı insanlarda sanır biz doğru birşey yapıyoruz. Birde bakarsınız farkında olmadan amacından farklı şeylere hizmet etmişler. Bunu öğrendiklerinde iş işten çoktan geçer. Bir de bu üst akılların yöntemi bu tip örgütlerde hep aynıdır. Bir abimin deyimiyle “Kurudukça sula, yeşerdikçe buda”

AK PARTİNİN EN BÜYÜK YOLSUZLUĞU

Sonra paralel yapıya kücücük bir operasyon yapıldı. Dumanlı Ekrem ve tayfası hoşgörüyü bıraktılar, meydanlara çıktılar. Başımıza devrimci oldular. Miting yapmaya başladılar. Dumanlı Ekrem’de oyuncu yeteneğini konuşturdu, oyuncu kumaşı kaliteli iş yapar :)) UYAN EY ŞAKİRT! Birazdan paylaşacağım Charlie Hebdo dergisi peygamberimizin karikatürünü çizdi sesiniz çıkmadı, eylem yapmadınız. Emre Uslu twitterdan Charlie Hebdo dergisi için mesaj yazdı abileriniz sahip çıktı! Bu mudur yani sizin peygamber sevginiz? Son olaylar cemaatin bittiğinin, samimiyetinin, kimler için yaşadığının görüntüsüdür. Ha ey şakirt yolsuzluk mu dedin? Son zamanlarda etrafımda konuşulan şu söz herşeyi özetler nitelikte “AK partinin en büyük yolsuzluğu cemaattir.”

ŞİMDİ DEĞİŞİM ZAMANI CHP’de

Başka bir gündem CHP de yaşanılan Şişli krizi ve yolsuzlukları. Yalova'da, İzmir’de ağaçlar değil ormanlar( fuar alanı için güzelim orman gitti) gitti. Ağaç severler hani eylem? Hani istifa mitingi? Meseleyi şimdi daha iyi anladınız dimi.  CHP’de yaşanılanların medya’da görünen kısmı % 1, ya görünmeyen kısmı? CHP ‘de değişim zamanı. O da seçimlerden sonra. Bekleyelim görelim bakalım.

 

“YETENEKSİZSİNİZ, O SES TÜRKİYE”

Ha bunu da paylaşmazsam çatlarım. Televizyonların yeni yayın dönemleri başladı. “Yeteneksizsiniz, O Ses Türkiye” programları ile gençlerde Tv 8 ‘in YENİ SAHİBİ Acun Ilıca’ya emanet... Allah sonumuzu hayır eyleye. Sakın proje, bu işi yapacak kimse yok demeyin! Dostlar çıldıracağım 1 yıldır bizim kültürümüzü, bizim değerlerimizi tanıyacak projeler üretiyoruz. Hatta iddaalı birşey diyorum “gençler bu projeleri beğenmezse, etkilenmezse mesleğimi bırakırım.” SAHİP ÇIKAN YOK. NEYSE BİZ ÜRETMEYE KENDİ ÇAPIMIZDA MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ.

PARİS SALDIRISINA SIRADIŞI BAKIŞ

Gelelelim “Paris olayına”. Nereden baksak her taraf pis koku dolu. Şöyle ki en son söyleyeceğimi ilk söylemek istiyorum. Olayda komedi hakim. Olay 25 dk sürecek ve Paris'in merkezinde polis gelmeyecek.  Sorması ayıp bir gün önce Netanyahu elini kaldırıp ne diyordu bir bakın. Herşeyin profosyonel; lakin arabanda kimliğini unutuyorsun. Şaka mı bu ya! Uzatmaya gerek yok bence bu olayı Mossad Fransa içindeki bir derin yapının da desteği ve bilgisi dahilinde yaptı. Benim derdim kimin yaptığı değil, yapılmak istenen nedir? Ne mesaj verilmek isteniyor?

CHARLİE HEBDO’ DA KİMMİŞ?

Charlie Hebdo’ da kimmiş ne çizimler yapmış araştırdım kısaca paylaşayım. Mizah ve sanat adı altında gençleri zehirleyen ataist bir dergidir. Üç büyük dine saldıran çizimler yapmaktadır. Özellikle dertleri İslam ve peygamberimiz Hz. Muhammed ( S.A.V ) dir. Dudaklarınızı ucuklatacak tasvirler yapmışlardır. Aşağıda birkaç örneklerini paylaşacağım. Çizimlerini inceliyorsunuz akıllara zarar. Bir arkadaşıma yazılanları tercüme ettirdim. Cinlerim tepeme çıktı.  Buyurun bazı çizimleri ve  ne söylendiklerini sizde görün :

 Burada peygamberimizin tasvir edilmiş. Kutuda “gülmekten ölmezsiniz, 100 kırpaç”

 

 

Burada “Küçük İsa’nın gerçek hikayesi” yazıyor

 

Burada yine peygamber efendimizin müstehcen çizimi yapılmış. Yazıda “Muhammet diyor ki bir yıldız doğdu!” yazıyor

 “Burada yine peygamberimiz gey olarak tasvir edilmiş. Charlıe bir karikatüristle öpüşüyor. Üst taraftada “Aşk nefretten daha güçlüdür.” yazıyor.

 Metin: “Kuran Boktur. Kurşunlara kalkan olamaz.”

Daha fazla dayanamıyorum burada noktalıyorum resim faslını. DİĞER KARİKATÜRLER DAHA MÜSTEHCEN :((( ACI AMA GERÇEK BU. GÖRÜN EY AHALİ! Bunlar sadece birkaç örnek. Araştırırsanız çok daha berbat ve müstehcen çizgiler göreceksiniz. İnanmıyorsanız google amcaya yazın “Charlıe Hebdo Islam” diye daha fazlasını görün. BÜYÜK ŞOKLARLA KARŞILAŞIN VE SORUMLULUĞUNUZU FARK EDİN.

Bunun yanında Paris saldırısı için alt alta şu olayları da paylaşalım ki net anlaşılsın bu olay:

-Iskender Pala Hürriyet gazetesinde ki röportajında “...yirmi yaşımda olsam İslam a sıcak bakmazdım. 15 yıl sonra başka bir Türkiye olacak...” diyor. Zamanlama manidar. (O röportajı mutlaka okumalısınız.)

-Abdurrahman Dilipak’ın Paris baskını ile ilgili yazısının Facebook tarafından kaldırıldı...

-Charlie Hebdo tartışmalarının ardından İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin Hz. Muhammed’i (S.A.V) tasvir eden görsellerin kullanımını yasaklayan iç yayın ilkelerinde değişiklik yapmaya karar verdi. BBC yayın politikaları gereği daha önce Hz. Peygamberin karikatürleirni yayınlamama kararı ilkesini değiştirdi. Charlie Hebdo baskını sonrası yayın politikasını değiştiren BBC, Hazreti Muhammed'in (S.A.V) tasvir edildiği çizimleri ilk kez gösterdi.

-İngiltere Başbakan'ı whatssap ve iMessage gibi uygulamaların yasaklanması gerektiğini söyledi.

-Market Baskını yapan kişinin barda bir kadınla resmi sosyal medya dolaşıyor...

-“Fransa’nın 11 Eylül’ü” Paris baskını imiş. Türkiye’nin 11 Eylül’ü 17-25 Aralık mış Ertuğrul Özkük diyor. Dikkat aynı başlık kullanıyor.

-2011 de Norveç'te hristiyan bir genç 77 Kişiyi öldürdü. Kimse Hristiyan terörist demedi ne de yürüyüş yaptı.

-Medya baronu, FOX Tv sahibi  Rupert Murdoch, ''Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen Cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırılana dek onlar da sorumlu sayılmalıdır'' ifadelerini içeren bir tweet attı.

-Paris’teki saldırı sonrası AFP ( Fransız haber aajansı) dışında bir yerden bilgi edinemedik. Haberler tek bir kaynaktan dünyaya iletildi. Hani özgür basın diyorlar ya birileri! Bu mu özgürlük? Ayrıca çıkıp saldırı sonrasında  Başkan Hollande'ın, Başbakan Jean-Marc'ın ve hükümetin istifasını isteyen gazete başlıkları gören var mı?

-Leman, Uykusuz, Penguen dergileri “Hepimiz Charlie Hepdoyuz” ortak kapağı ile Charlie Hebdo’ya destek verdiler. Gençler zehirleniyor farkında mısınız?

-Charlie Hebdo dergisi bunla da kalmıyor saldırı sonrası çıkardığı ilk sayısında kapak olarak gözü yaşlı Hz. Muhammed ( S.A.V.)  büyük harflerle "JE SUİS CHARLİE" (BEN CHARLİE'YİM) yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle "TOUT EST PARDONNE" (HER ŞEY AFFEDİLDİ) yazıyor.

-Hikmet Çetinkaya da köşe yazısının girişine Hz. Muhammed karikatürünü yerleştirdi. Adına ifade özgürlüğü diyor.

Taktiri siz okuyucularıma bırakıyor ve sanat yaptığını, özgür düşündüğünü sanan zavallılara sesleniyorum. “Size göre özgürlük peygamberimize ve dinimize küfürse CANINIZ CEHENNEME”

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA 16 TÜRK DEVLETİ ASKERİNİN İŞİ NE?

Ben tarihçi değilim sözü bu konuda uzman olan Murat Bardakçıya sözü bırakıyorum. Habertürk'te 14.1.2015 tarihinde Murat Bardakçı, 16 Türk devletinin askerlerin karşılama törenlerine dahil edilmesine tam destek verdi. Yayınlanan yazısında "Hangisinde 16 devlet var? YAPMASAYDIK AYIP OLURDU!" başlığı attı. “ “16 Türk Devleti’nin bundan böyle protokol karşılamalarında temsil edilecek olmasından gayet memnunum" diyen Bardakçı, desteğine gerekçe olarak da Avrupa'daki benzer uygulamaları gösterdi:"Aynı uygulama Avrupa’nın ileri demokrasilerinde de vardır, tören birlikleri asırlar öncesinin üniformalarını giyerler.”HAYALİMDİ! "Bu görüntü benim otuz yıldan fazla bir zamandan bu yana hayalimdi ve son 20-25 senedir defalarca yazmıştım. Karşılama törenlerindeki askerler geleneksel giysiler içerisinde olmalı, yani yeniçeri, levend ve hatta daha eski Türk devletlerinin sembolize eden tarihi elbiseler giymeli idiler.Türkiye Cumhuriyeti böyle yapmakla hem geçmişini unutmuş olan bazı vatandaşlarına, hem de memlekete gelen yabancı liderlere binlerce senelik tarihini rahatça hissettirebilirdi ve tantanalı giysiler amatörce dizayn edilmiş ibrişim ilikli firuze renkli üniformalardan ve beyaz kasklardan daha cazip idi. Avrupa'ya gitmiş iseniz mutlaka görmüşsünüzdür:Sadece krallıklar, yani İngiltere, İsveç, Norveç yahut Danimarka gibi memleketler değil, en ileri demokrasinin varolduğu cumhuriyetler bile protokol törenlerinde asırlar öncesinin üniformalannı giymiş askerlere yer verirler. Üstelik, bu ülkelerin cumhurbaşkanlarının ofisleri de, krallık zamanına ait saraylardır ve Paris'teki Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee'nin, başbakanlık binası Hotel Matignon'un, Senato'nun, Meclis'in ve Adalet Sarayı'nın önünde Napolyon devrinin üniformaları içerisindeki miğferli ve kılıçlı muhafızlar nöbet tutarlar, İtalyan Cumhurbaşkanlığı Sarayı olan Roma'daki Ouirinale'nin atlı muhafızlan, geçmişi 14. aşıra uzanan ve Savoy Prensliği'ne mahsus "Corazzieri" yani "Haçlı" üniforması giyerler. Bulgarlar'ın protokol birlikleri Osmanlı'ya karşı mücadele eden "çetecilerin" üniformaları içerisindedir. Kremlin'deki Rus tören birliği de Çarlık döneminin, 18. yüzyılın üniformalannı giyer. Yunanistan'daki Başkanlık Sarayı'nın, Meclis'in ve Meçhul Asker Anıtı'nın önünde etekli ve ponponlu ayakkabılı "efzun"lar baleyi andıran hareketlerle nöbet beklerler. Moğolistan'da yabancı konuklan Cengiz Han zamanının giysileri içerisindeki atlılar, Hindistan'da da Babür Şalı'ın askerleri karşılar! Buradaki fotoğraftan gördükten sonra "Avrupa'nın tarihî giysileri genellikle tek tip oluyor, bizde neden 16 çeşit?" diye sorabilirsiniz... Neden mi? Hiçbirinin geçmişinde 16 devlet olmadığı, millî devletlerini ancak 19. asırda kurabildikleri için!”

SORULARIMA CEVAP VERİN “HEPİMİZ CHARLİE HEPDOYUZ” DİYENLER

-BİRİNCİ ve İKİNCİ DÜNYA SAVAŞLARINI KİM(LER) NASIL, NİÇİN BAŞLATTI?

-HİROŞİMA NAGASAKİ’YE ATOM BOMBASINI KİM ATTI?

-AFRİKA’YI KİM KÖLELEŞTİRDİ?

-BOSNA’DA BM GÖZÜ ÖNÜNDE KİM KATLETTİ MÜSLÜMANLARI?

-FRANSA'NIN LİBYA'DA, CEZAYİR'DE, AFRİKA'DA YAPTIKLARI İÇİN DÜŞÜNCENİZ?

-FİLİSTİN’DE, SURİYE’DE, AFKANİSTAN’DA, ARIKAN’DA,   DOĞU TÜRKİSTAN’DA KİM KATLİAM YAPTI HALA YAPIYOR?

-MADEM İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DİYORSUNUZ. FİLİSTİNLİ KARİKATÜRİST NACİ EL ALİ İÇİN SESİNİZ NEDEN ÇIKMADI  HEPİMİZ CHARLİE HEPDOYUZ DİYENLER?

BUNLAR İNSAN DEĞİL Mİ EY CHARLİE HEPDOYUZCULAR, KENDİNE ÖZGÜR KAFALARINA GÖRE AYDIN TİPLİ... SÖYLEYİN...

 

 

BİZ NE YAPMALIYIZ?

Hadi millet kendimize gelelim artık!  BÜYÜK BİR OYUN VE ALGI OPERASYON VAR. DİKKATLİ OLALIM.

Kendini aydın sanan mahluklar, OKUMUŞ CAHİLLER MÜSLÜMAN KİMDİR biliyor musunuz?

MÜMİNLER DİNLERİNİN ALAYA ALINDIĞI TOPLANTIYI TERKEDERLER

NİSA 140 : ''O, size kitab'ında şunu da indirmiştir: «Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla eğlenildiğini işittiğiniz zaman başka bir konuşmaya dalmalarına kadar o heriflerin yanlarında oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Şüphesiz ki Allah, münafıklarla kafirleri, topunu birlikte cehennemde bir arada toplayacaktır. ''

LAF ATILINCA SELAM DEYİP GEÇERLER

FURKAN 63: ''Ve Rahman'ın kulları; O kimseler ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve cahiller kendilerine laf attıkları zaman «Selametle!» derler; ''

BARIŞA TARAFTARDIRLAR

BAKARA 190 :Sizinle savaşanlar ile siz de Allah yolunda savaşın. Fakat ölçüyü kaçırmayın, saldırgan olmayın. Çünkü Allah ölçüyü elden bırakan saldırganları sevmez.

ENFAL 61: ''Eğer onlar barışa yanaşırlarsa sen de ona yanaş ve Allah'a dayan; çünkü işiten, bilen ancak O'dur.''

BİR CANA KARŞILIK OLMAKSIZIN KİMSE ÖLDÜRÜLMEZ

MAİDE 32: ''İşte bu yüzdendir ki İsrailoğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler. ''

MÜMİNLER KENDİLERİNE YAPILANA EN FAZLA AYNISIYLA KARŞILIK VERİRLER

NAHL 125 : ''(Bütün insanlığı) hikmetle ve güzel öğütle Rabbinin yoluna çağır; ve onlarla en güzel, en inandırıcı yöntemlerle tartış; şüphesiz, O'nun yolundan kimin saptığını en iyi bilen senin Rabbindir; ve yine doğru yola erişenleri de en iyi bilen O'dur.''

NAHL 126: ''Bunun içindir ki, (tartışmada) zora başvurmanız gerekirse, ancak onların sizi zora koştukları kadar zora başvurun. Fakat eğer kendinizi tutarsanız, bilin ki, güçlüklere göğüs germesini bilen kimseler için bu daha iyi, daha hayırlıdır.''

NAHL 127 : ''Öyleyse, (hakkı inkar edenlerin söylediklerine karşı) sabır göster ve daima hatırla ki, sana güçlüklere göğüs germe gücünü veren yalnızca Allah'tır; ve onlardan yana üzülme; hele onların o asılsız iddiaları seni hiç sıkmasın:''

PEYGAMBERE MEKKELİLER DEĞİŞİK İFTİRALAR ATTILAR, HAKARETLER ETTİLER. NEBİ ONLARA SÖZLE CEVAP VERDİ.

Kuranı kendisi uydurdu dediler.

AHKAF 8 : ''Yoksa «Onu uydurdu» mu diyorlar? De ki: Eğer ben onu uydurmuşsam, Allah tarafından bana gelecek şeyi savmaya gücünüz yetmez. O, sizin Kur'an hakkında yaptığınız taşkınlıkları çok daha iyi bilir. Benimle sizin aranızda şahit olarak O yeter. O, bağışlayan, esirgeyendir.''

SECDE 3: ''Yoksa onlar: «Bunu uydurdu» mu diyorlar? Hayır, o, Rabbinden olan bir haktır; senden önce kendilerine bir uyarıcı, korkutucu gelmemiş olan bir kavmi uyarıp korkutman için (onu sana indirdik). Umulur ki hidayet bulurlar.

HUD 35 : ''Yoksa: «Onu uydurdu mu?» diyorlar? De ki: «Eğer uydurdumsa vebali boynumadır. Oysa ben, sizin yüklendiğiniz vebalden uzağım!»

YUNUS 38 : ''Yoksa: «Onu uydurdu!» mu diyorlar? De ki: «Öyle ise, haydi onun gibi bir sure getirin ve Allah'tan başka kime gücünüz yeterse çağırın, eğer sözünüzde sadık iseniz bunu yapın!

Büyücü (sihirbaz) dediler.

İSRA 47 : ''Biz çok iyi biliriz seni dinledikleri zaman ne maksatla dinlediklerini ve birbirleriyle fısıldaşırlarken de o zalimlerin: «Siz ancak büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz!» dediklerini

SAD 4 : ''İçlerinden kendilerine uyarıcı bir peygamber geldiğine şaştılar da kafirler: «Bu bir sihirbaz, yaman bir yalancı» dediler.''

Mecnun (deli) dediler.

HİCR 6: ''Onlar: «Ey kendisine kitap indirilen (Muhammed). Gerçekten sen cinlenmiş (bir deli)sin!» dediler.''

 

 

YENİ BİR SAVAŞ ALANI

Ey kendine özgür batı, aklına yaz! Müslümanları istediğin kadar karalamaya çalış, kaybeden sen olacaksın. “Altını çamura atsanda altın yine altındır. Değerinden birşey kaybetmez.” "BENİM PEYGAMBERİME, TARİHİME, DEĞERLERİME  HAKARETİ ÖZGÜRLÜK OLARAK GÖREN ZİHNİYET GERÇEK TERÖRİSTTİR."

Velhasıl dört nokta atışlık düşünce:

Birincisi şu an üçüncü dünya savaşının algı operasyonu evresindeyiz. UluslararasI tezgah bu. Tüm kutsallarımıza küfür edecekler sineye çekeceğiz. Ses çıkarırsak göz dağı  verilecek. Bu ifade özgürlüğü değil soytarılıktır. Fransa üzerinden ülkemiz dizayn edilmek isteniyor; gezinin, 17-25 Aralığın devamıdır Paris saldırısı.

İkincisi oyuna gelmeyelim. MÜSLÜMANA YAKIŞIR DAVRANALIM.

Üçüncüsü CEPHEDE YERİMİZİ ALALIM. YENİ CEPHE SOSYAL MEDYA VE MİZAHTIR. Sosyal medya( twitter, facebook, instagram, bloglar vb.), mizah, kısa film, animasyon kimseye bırakılmayacak kadar önemlidir, YENİ BİR SAVAŞ CEPHESİDİR, CEPHEDE YERİNİZİ MUTLAKA ALMALIYIZ. CEPHANE BİZDE MEVCUTTUR. TANTANA  EKİBİ olarak bu konularda projelerimiz var. 1 yıldır sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ama nafile! SON KEZ SESLENİYORUZ Biz hazırız. Bizim kültürümüzle gerçek mizaha TANTANA GRUBA katkıya, desteğe davet ediyorum. Bu çok elzem...

Dördüncüsü bizim orada bir söz var “it ürür, kervan yürür”. BÜYÜK TÜRKİYE SEVDAMIZ DEVAM EDİYOR, TÜM HIZDA DEVAM EDECEK. Göreceksiniz birileri bir yerlerini yırtsınlar istedikleri olmayacak. Bazı sıkıntılar yasayacağız. Lakin 2023-2025 gibi bu ülkenin zehirlemeye çalıştıkları o GENÇLER, SEVGİ TOPLUMUNU HAYATA GEÇİRECEKLER inşaallah. Bundan adım gibi eminim. Hatta takım elbisesine iddaya bile girebilirim. Var mı iddiaya girecek bir Charlieci ?

Dostlukla,

Harun Emre KARADAĞ

Not: Bir sonraki yazımda sosyal medya yazı dizisine başlıyorum. Sosyal medyayı hiç böyle bilmiyorsunuz. Bekleyin... ;) Haberiniz ola! :))

Yaşam Enerjiniz: “Umut hiç bitmeyen bahar mevsimidir. İçine kar'da yağar fırtına'da kopar...Ama! Çiçekler hep açar...” La Edri