Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/tantanac/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

DÜELLOYA DAVET EDİYORUM: EN AKILLILARINIZ GELSİN LÜTFEN…

Twitter’da, Facebook'ta evliyalık yapmak kolay, aynı evliyalığı sokakta da yapın mübarekler.

Ahali, "UYUDUM, UYANDIM, UYUDUM, UYANDIM; TUHAF BİR YAŞAM."  Sapla sapan karışmış durumda! Kavramların ya içi boşaltılıyor ya da birileri nasıl anlamlandırmak isteniyorsa istenilen kıvama getirerek yanlış tanımlamalar yapılıyor; ALGI YÖNETİMİNE GELİYORUZ BAYLAR, BAYANLAR… Önemli gördüğüm hususlardan bazılarını tek tek ve kısa kısa paylaşacağım.

DOST MU? TOST MU?

Dostluk, arkadaşlık kavramı ayaklar altında! Herkesin arkadaşlığı, dostluğu menfaat olmuş. Dostların, arkadaşların en önemli ve güzel özelliği hasleti geri bildirimde bulunmak, eleştirmekte diye biliriz. Tabii önceden… Şimdi geri bildirim yap, nelerle karşılaşıyorsun.

Eleştiri, hata yapan insanın ihtiyacıdır. Eleştiri, düşmanlık değildir. Eleştiri, bir anlamda nasihattir. Eleştiriye tahammül edemeyen insan, uzak durulması gereken kibirli insandır.

Bu böyle biline ahali!

KADININ GÜCÜ: Ka-ğıt, Ka-lem, Ka-dın…

Çıldırcam! Yaw kadınlar günü, sevgililer günü, anneler günü vs. kadınların hayatımızda ki yeri, değeri belli. Hiç “bir günü” olur mu? Her gündür değer vermek.

YOK KADIN’IN GÜCÜ MÜYMÜŞ?

Evet kadın şu an kral! O ne derse oluyor. Kadın isterse yer şeyi yaptırır erkeğe.

Kendinize gelin ahali! Yaw bırakın artık erkeği ezmeyi. Erkek erkek olsun, kadın kadınlığını yapsın. Kadınsız da olmaz, erkeksiz de olmaz bu hayat. Kadının da erkeğin de artıları eksileri var. Birbirini tamamlamak için yaratılmıştır. Birbirine üstün gösterme gayreti, rakip gösterme gayreti, yok kadının gücü falan demek algı yönetimi oyunları baylar, bayanlar. KOCAMAN HARFLERLE YAZIYORUM AİLEYE YOK ETME OYUNU BUNLAR. Sonra KIZ TİPLİ ERKEKLER, ERKEK TİPLİ KIZLAR diye söyleniyoruz; hatta lezbiyenlik artıyor diye dövünüyoruz. Psikolog Sema Maraş’ın bu konuyla ilgili “Erkekler İçin Adalet İstiyoruz: Erkekler de İnsan Sayılsın (Dişilere Tapıyorlar)” yazısını internetten bulun okuyun derim.

EVET KADIN NEYMİŞ, BİRDE BİZ TANIMLAYALIM. Kadın dosttur, arkadaştır, sevgilidir, anadır. Kadın prenses, erkek kraldır. KADIN İNŞA EDİCİDİR, TAMAMLAYICIDIR. ALLAH’IN EMANETİDİR.

Ey Müslüman ahali! AVRUPA’DAN, AMERİKA’DAN MI ÖĞRENECEĞİZ KADINA DEĞER VERMEYİ…

YETER YA!

Kadına ilk değer vererek; kız çocuklarını diri diri gömen cahiliyeye devrim yapan Hz. Muhammed (S.A.V) ve Kuranı Kerim’dir. Böyle kutlamalarla kadına değer verilir mi? Hala algı yönetimine geliyorsunuz. Yazık hem de çok yazık.

Bu arada;

Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayanlar, an itibariyle Cuma kutlama mesajı paylaşmağa başladılar. Çok modern ve çağdaş Müslüman mübarekler.

Gâvurun uydurduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü, Peygamber Efendimiz'in hadis-i şerifiyle kutlamak nasıl bir akıldır ya Rabbim! Sen bunlara akıl, fikir ve iz'an ihsan eyle yüce Rabbim!

Gâvurun uydurduğu günleri kutlamayın. Azıcık milli olun.

UNUTMAYIN… PKK, PYD PROPAGANDAYI KADINLAR ÜZERİNDE YAPIYOR. ANLAYIN YAHU…

Kısa öz: ka-ğıt, ka-lem, ka- ğan, ka-zan, ka-fe, kalp, kadı, kainat, kalite, kartal, ka-pı, ka-le, ka-be, ka-dın. Kelimelerle bir çerçeve çizdim. Başka sözüm yok…

BAŞARININ ARKASINDA İNANÇ VARDIR:
“GÖZÜN AYDIN HANIM ŞEHİT ANASI OLDUN!”

Neden mi önemli Afrin ve sonrası?

PKK, PYD, DAEŞ, DEAŞ işin hikâyesi. Şu anda Amerika, Almanya, İsrail ve üyesi bulunduğumuz NATO ile savaşıyoruz. Tabii işin İngiltere, Rusya boyutunu da ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Afrin’de ki savaş ülkemizin varlık-yokluk adlı vekâlet savaşıdır. Asıl savaş önümüzdeki yıllarda ülkelerin adlarını duyduğumuz savaşlara doğru kayacaktır.

“Balkan, Birinci Dünya ve Kurtuluş Savaşı'nda verdiğimiz şehit sayısını bilerek Afrin şehitlerimiz hakkında konuşalım. Bu topraklarda yaşamanın bedeli KAN'dır. Yüz yıl önce kovduğumuzu sandığımız düşman hep içimizdeydi ve bu sefer silahla karşımıza çıktı. Statükoda değişiklik yok; Anadolu'dan kovulmak isteniyoruz. Gitmek istemeyen, şehadete hazır olsun. Öldüreceğiz ve öleceğiz, tıpkı yüz yıl önce olduğu gibi. Ama İnşallah Cennet'ten başka hiçbir yere gitmeyeceğiz. Allah, bütün şehitlerimizi Ehl-i Beyt'e komşu eylesin. AMİN”

Kısacası “Kurtuluş Savaşı ile elde edemediğimiz bağımsızlığımızı- Zira birinci Dünya savaşında Çanakkale Savaşı Dünya üst akılının planını 100 yıl erteletmek durumda kalmıştı.- , bu savaşla elde edeceğiz inşallah. Bu savaş, İkinci Kurtuluş Savaşımız olarak da adlandırılabiliriz.”

Analar ne yiğitler doğuruyor. Kelimelerin bitti anlar vardır. İşte bunlardan biri şehidimiz Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç’un ailesinin duruşu. Baba Koç gece saatlerinde eve gelen askeri yetkililere kapıyı açan baba Ahmet Koç'un önce gözlerinin dolduğu, ardından eşi Fatma Zehra Koç'a "Gözün aydın hanım şehit anası oldun" diye seslendiği öğrenildi.

Şehidin anası ile konuşması inancın gücünü ortaya koyuyor: "Ne zaman dönersiniz oğlum" diye soran annesine "Anne iki türlü dönüş var. Ama ikisinde de alnım ak olacak. Birincisi Afrin'den tüm hainleri temizleyip dönmek, ikincisi şehit olup dönmek".

İSLAMIN GÜNCELLEMESİ ÜZERİNE

Güncelleme, tövbe etmektir. Büyüğümüz, tövbe edin demek istemiş ellam.

Yapılması gereken şudur; İslâm'ın hedefi olan güzel ahlâkın, iyiliğin toplumda yayılmasıdır.

Meselâ;

- Medreselerde öğretilmesi gereken dini ilimlerin, "teoloji" adı altında İlahiyat fakültelerinde modern kafayla anlatmağa çalışmamak.

- İslâm'ı anlatmak yerine, kendi propagandasını yapan cemaatleri toplumdan yalıtmak.

- Hırsızlığa ve yolsuzluğa kılıf bulmamak. Örneğin, “çalıyor ama çalışıyor.”

- İşi ehline vermek.

- Milletin cebinden çıkan kamu kaynaklarının belli bir zümrenin cebine akmasına engel olmak.

- Adaletin, mülkün temeli olduğunu idrak etmek.

- Kapitalizm'in, Komünizm kadar sapkın bir şey olduğunu anlamak ve anlatmak.

- Bütün ibadetlerin, güzel ahlâk sahibi olmak için yapıldığının şuuruna varmak.

- Çağın ahlâksızlıklarına İslami kılıf uydurmaya çalışmamak.

Esas sorumluluğunuz; çok okumak, çok çalışmak, güzel ahlaklı olmak, iyiliği emretmek, kötülükten men etmektir.

DEMEK İSTEİĞİM O DUR Kİ; TOPLUMSAL SORUNLARI MÜZAKERE ETMEK ÜZERE, DÜELLOYA DAVET EDİYORUM. EN AKILLILARINIZ GELSİN LÜTFEN.

ÜLKEMİZİN GURURU THY’YE

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu zorluklara rağmen çok önemli başarılar da duyuyoruz.

Türk Hava Yolları 2017 yılında 1 milyar 22 milyon dolar kârı elde etmiş.

Harikasın Türk Hava Yolları yönetimi... Yeni vizyon ve daha çok kârlı bir yıl bekliyoruz.

Velhasıl zaman geçiyor, ölüme bir gün daha yaklaştın.

EY İNSANOĞLU! YARATILIŞ GERÇEĞİNİ VE NEDENİNİ UNUTMA!

Hörmetler.