Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/tantanac/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

Ha Bu Trabzonspor'i Ne Edeceğuk!

Ortadoğu Sorununu Çözmek Çocuk Oyuncağı Da,

Ha Bu Trabzonspor'i Ne Edeceğuk!

 

 

Mevzu derin beyler, bayanlar!

Bir abimle konuşuyoruz; Ortadoğu sorununu çocuk oyuncağı gibi çözdük, lakin ha bu Trabzonspor’u ne edeceğuk, çözemedik.

Durumumuz bu!

Nasıl mı çözdük; direk muhabbete dalıyorum.

Devletimiz gariplerin yanında, Dünyada barış tahsis eden tek ülke: Türkiye!

Alın kanıtı! Dünya’nın dört bir yanında insanların yanında Türkiye var.  Kızılay, AFAT, TİKA’nın yaptıklarına bakın, kurumsal sitelerini inceleyin, ne kadar büyük işler yapıldığına tanıklık edeceksiniz. Tek eksiklik birileri bir tane yapıyor. Sanki tek onlar yapıyor. Onu tanıtımını yapıyor. Bizde onlarca yapıyoruz, tanıtım yok. Nedeni muhtemelen “sağ elinin verdiğini, sol elin görmeyeceği” desturu kanımca. Yapılanları anlat anlat bitmez. BİZDE BÖYLE AĞA, BİZ ECDATTAN BÖYLE GÖRDÜK.

AKLINIZA ve YÜREĞİNİZE YAZIN: “TÜRKİYE DEMEK GÖNÜLLER KAZANMAK DEMEKTİR.” BUNUN İÇİN YOLLARDAYIZ.

 

Savaşa Hayır Diyenlere Hak Veriyorum!

Haklılar!

“Kudüs kararı, One minute mevzu, “Dünya beşten büyüktür” çıkışı” aklıma ilk gelenler…

Birleşmiş Millet Birleşmiş Milletler olalı, Amerika Amerika  olalı, Avrupa Avrupa olalı hiç kimseden çekmedi son yıllarda Erdoğan’dan çektiği kadar. :))))

“ECDADIN İZİNDEN, KENDİ DEĞERLERİ VE ÖNCELİKLERİ OLAN" bağımsız bir dünya devleti duruşu rahatsız etti birilerini. Rahatsız olmaya devam edin. Fakat daha fazlasına hazır olun. Şu ana kadar izledikleriniz jenerikti, film bundan sonra başlıyor. Gönüller kazanma savaşına 100 yıllık bir ara vermiştik, kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 

“Daha Da Davos’a Gelmem!”

Davos ve Bilderberg toplantılarının Dünya’nın nereye gideceği mevzularında önemli yeri vardır. Gelecek yıllar neler olacak orada konuşulur, kararlar alınır sonra ver elini uygulamaya geçilir. Bu sene neler konuşulmuş bir baktım. Eski heyecan yok, gidenlerden duyduğum, okuduğum kadarıyla oteller manyah pahalıymış.  Yerlerinde olsam reisi ikna ederdim. Bir heyecan olurdu…  İnşallah uzak değil Uludağ ve Kartepe toplantıları buraların yerlerini alacak. Dünya artık buradan yönetilecek. Demedi demeyin. Sene 2027’te… 2025 sonra 2027’ye hazırlanın. Sosyal mesaj vereyim; çalışın ey piri faniler. :)

Neyse bu sene çıkan sonuçları kendimce paylaşayım;

Endüstri 4.0 devrimi – Sanayi- damgasını vurmuş. Eğitim şart! Eğitim ve öğretim sistemleri süratle adapte etmeliyiz. Yoksa babalara gelebiliriz.

Sosyal medya sorgulanmış. Kanaatleri şuymuş: “toplumsal hayatı sömürdükleri ve demokrasiye zarar verdiklerini, terörizme ve çocuk tacizcilerine destek verdiklerini içeren görüşler varmış.”

İtiraflar başladı. Ucu kendilerine dokunmaya başladı.  Uzun zamandır söylüyorum; Amerika, Avrupa bitti. Yeni bir medeniyet tasavvuru geliyor. Bunu da belirleyen oyunu kuralına göre oynarsak biz olacağız. Bu arada itiraflarının anlamı da kısa öz şu; deizim artacak, lezbiyenlik geleceğin dini olacak. TV’ler ve sosyal medya araçları iletişim araçları olacak.

 

Birileri Afrin’de Ne mi Arıyoruz Dedi; Açıklıyorum…

Afrin'de bataklık kurutma işlemi devam ediyor.

Amerika'yla, Avrupa’yla, İsrail'le işbirliği yap. İslam milletini ve Türk dünyasını bölmeye kalk, gavurun tetikçiliğini yap; sonra Türk ordusunun Afrin'de ne işi var diye sor.

Duyun ey piri faniler! Ebenizi arıyoruz Afrin'de.

 

Yüzyılın Reisi Nasreddin Hoca: Nasreddin Hocanın Askerleriyiz!

Müthiş bir teveccüh oldu Nasreddin Hocamıza! Yüzyılın reisi Nasreddin Hoca…

Nasreddin Hocamızın Hocasını merak edip soranlar oldu açıklıyorum.

Bizim de Nasreddin Hocamızın da Hocaları belli; Hz. Adem, Hz. İbrahim, Hz. Nuh, Hz.  Eyüp, Hz. İsa, Hz. Musa ve Hz. Muhammed (S.A.V) ve arkadaşları…

Hocamızdan yine mesajınız var, ahali!

“Çağın vebası; ukalalığı ve şımarıklığı, özgüven zannetmektir.”

“İbadet, dostlar alışverişte görsünler diye yapılmaz. Ahlâkın tekâmülü için yapılır.”

“Martin Heidegger benden daha akıllı değildi, ben salağa yattım!”

Ebabil, facebook, ınstagram, twitter kullanmıyor ellam.  Sosyal medyadan (Facebook, ınstgrami twitter )  ilan ediyorum: Günün savaşı gönül kazanma, güzel ahlaka davet savaşıdır!

Böyle biline…