Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/tantanac/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

Kimse rahatsız olmasın. ben hemen çıkacağım

Yok, yok.. Lütfen rahatsız olmayın. Ben şöyle bi hasbihal edip hemen kalkacağım. Siz oturmaya, oturduğunuz yerden ahkam kesmeye devam ede durun.
Adamlar okyanusları, denizleri aşıp bu topraklarda fitne ateşi yakıyorlar. Onu söndürmek için bile yerinden kalkmayanların ben geldim diye ayağa kalkmalarını, rahatsız olmalarını asla istemem. Çayımı da kendim alırım. Sizi rahatsız etmeyecek kadar da sessiz karıştırırım.

Sahi, hep kafama takılır; Adamlar okyanusları aşıp 4000 vagon silah getirip ortadoğuda ordular kuruyor ve müslüman coğrafyayı kan gölüne çeviriyorken biz neden onların memleketlerinde siyahileri, kızılderilileri, yüksek vergilerle ezilen halklarını kışkırtıp sokaklarını karıştırmıyoruz. Bunun için illa oralara gitmeye de gerek yok. Sanal dünyadan bunların çoğu yapılabilir.
Ben bunu dedim ya; iş döner dolaşır benim üstüme kalır. Benim de huyumdur; herşeyi devletten beklemem.
***
Ben bu sütunlarda fırsat buldukça sosyal medyada enteresan haberleri, yorumları paylaşımları, giydirmeleri, laf çakmaları bizim de küçük yorumlarımızla sizlere ulaştıracağım.
Zaman zaman haberlerle, fotoğraflarla, karikatürlerle yapılan algı yönetimlerini de gözler önüne serecek üzerine ayakkabımla basacak hatta ayakkabımın kenarındaki çamurları da onlara sileceğim.
"Ersoy Baba köşesi" sizleri sıkıcı ve tekdüze haberlerden kurtaracak eğlenceli birkaç dakika geçirmenizi sağlayacak.

Biz yazar taifesi bir gazetenin kenarında küçük bir köşe ile başlarız. Bakarız ki üst kattaki yazarın köşesi manzaralı. Ordayken nerdeyse bütün okuyucuları görebiliyorsunuz. Bir süre sonra orayı kapmanın telaşı ve hırsı başlar. Ben böyle tepeden inme en güzel köşeyi kaptım. Ama Gözü olan çok olur. Durumum muallak. Yarın biri itiverir alt tarafa. Resmi ilanların veya 3. sayfa haberlerinin altında kalır nefes bile alamayabilirim. Onun için "Ersoy Baba'ya sahip çıkın. Face'de twitter'de, sokakta, gittiğiniz kahvede, hanımların kermesinde, göçmen çadırlarında paylaşın. Paylaşın ki herkes mutlu olsun.  Tabi bilhassa ben.

***
Efendim Makalemin tam burasına geldiğimde internete bir haber düştü. Kaldırıp baktım:
Kılıçdaroğlu; "2019'da Yunan Adalarının tamamını alacağım" demiş. Oh. çok şükür. rahat nefes alabiliriz. 2018'de Yunanistan ile savaş yok yani:))
***
Yeni Kararname ile 15 Temmuz'da tankları durduran millete dava açılmasının önü kesilmişti. Buna CHP, HDP, FETÖ vesaire takımların karşı çıkmasını normal olarak bekliyorduk. Ama 7 yıldır "Erdoğana fayda olur" diye ağzından söz çıkarmayan Abdullah gül öttü.

Gül'ün “hukuk devleti adına endişeleri” varmış.
Aslında 2019  seçimleri için bazı kanallara sinyal veriyor gibi. Hani Temel'in arabasının sol sinyali takılı kalmış da akşama kadar göbekte dönüp durmak zorunda kalmış ya.. Gül de öyle. Bir sinyal çaktı, o da takılı kaldı. Kemal zaten var. Sana ne gerek? Bu millete bu kadar gafil fazla.
***
Uzay'a kebap gönderilmiş.
Zürih'teki Ayverdi adlı restoranı kuran 3 kardeşten biri olan Ali Ayverdi yerel basına yaptığı açıklamada "Balonla Weiningen'den uzaya Döner kebabı gönderdik" demiş. 3. denemelerinde başarılı olduklarını belirten Ayverdi "Sonunda başardık ve döner kebap 37.795 metre yüksekliğe erişti" diye konuşmuş. Strosfer tabakasına ulaşan kebap daha sonra yeryüzüne geri düşmüş. Üzerinde de bir not. "Biz et döner istemiştik. Tavuk döner gelmiş. Ayran da yok!"
***
Trump şimdi de Pakistan'ı suçlamış.
ABD Başkanı Donald Trump, Pakistan'ın, ABD'nin Afganistan'da peşinde olduğu teröristlere barınak sağladığını iddia etmiş.
İşe Saddam ile başladı bu itler. Hani "Sarı Öküz" hikayesi var ya:
Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.
Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.
Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.
Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."
Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.
Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."
Aynen öyle. Biz o sarı öküzü vermeyecektik....
Ben buralardayım. Bi ara tekrar uğrarım. Yok yok.. Lütfen siz kalkmayın, rahatsız olmayın. Ben kapıyı biliyorum. Çıkarım.
Kalın sağlıcakla...